Alüminyum Profil

Yapı Elemanları, Yapı Malzemeleri (Malzeme Bilimi) | 7.283 kez okunmuş | Yorum yapın

Genel Alüminyum Profiller

Belirli statik mukavemete sahip, çeşitli fonksiyonları içeren tırnak, yuva, kulak vb. gibi girintili ve çıkıntıları haiz ekstrüzyon üreti ile elde edilmiş kapalı veya açık alüminyum profiller.

Alüminyum dolu Profiller: Çeşitli boyut ve kalınlıkta dolu kesitte,L,T,U,I profilleri.

Alüminyum Çubuklar: Ekstrüzyon sureti ile elde edilmiş yuvarlak veya köşeli kesitte profil.

Alüminyum asma tavan Lameli. Min 0,50 mm kalınlıkta özel alaşımlı alüminyum levhadan, düz kısmı istenen genişlikte kalacak şekilde iki kenarı bükülerek, dış yüzleri istenilen renkte eloksal veya fırın boya ile kaplanan profil. Kutu ve boru profiller.

Isı yalıtımlı Alüminyum Profil

Isı Bariyerleri: Doğramaların maruz kaldığı yükleri karşılayacak mukavemette profil.

Birleşik (Komooze) Profiller: Yüklere karşı bozulma olmayacak yapı ve birleşim mukavemetine sahip ısı geçirgenlik katsayısı 3,25 Watt(m2k) olan yalıtım amaçlı profiller. (Trapezoidal levhalarla çatı örtüsü, Camyünü dolgulu Trapezoidal levhalarla çatı örtüsü, Poliüretan enjekte edilmiş levhalarla çatı örtüsü vb.)

Isı yalıtımlı Alüminyum Profiller

Taşıyıcı profillere veya ara taşıyıcılara bağlı,proje ve fonksiyon gereği doğramayı meydana getiren diğer profiller (Kasa, etek, cam çıtası vb.)

Taşıyıcı Alüminyum Profiller

Profil boyunca kagir ya da başka bir ana taşıyıcı sisteme bağlı olmayıp maruz kaldığı yükleri iki ucundan bağlandığı noktalara intikal ettiren düşey veya yatay profıler.(TS 498)

Alüminyum profil

Alüminyum profil

Alüminyum profil

Alüminyum profilYorum alanı.